Temelleri 1919’da atılan Bialetti Industrie, aynı zamanda bir mucit olan Alfonso Bialetti’nin 1933 yılında icat ettiği Moka Express kahve makinasıyla bu alanda bir çığır açmıştır. Zaman içerisinde konusunda sürekli yenilikler geliştiren Bialetti sağlıklı bir büyüme stratejisi ile girdiği pazarlarda kısa süre içerisinde liderliği almış, geniş ve kaliteli ürün portföyü ile yüksek bilinirlik sağlamıştır. Stratejik şirket alımları, etkin iş modeli ile 2010 yılı itibariyle 90’ı aşkın ülkede ürünlerini kullanıcıların beğenisine sunmaktadır. Özellikle 20.yy ikinci yarısından itibaren İtalya ve tüm dünyada ev ve ev dışı pazardaki kahve tüketiminin artmasıyla bu alanda en prestijli ve yenilikçi firma olarak sektördeki yerini almıştır.

Kahve pişiriciler ve kahve makinalarındaki 100 yıllık deneyimini sonrasında kahve üretimine de yansıtan Bialetti, mükemmel denge, yoğun aroma ve dengeli bir tada sahip harmanlar yaratmak için kendi özel “Bialetti Yöntemini” yaratmıştır.

Bialetti, kahve dünyasındaki derin tecrübesi sayesinde, çekirdek üretimi ve seçiminden, kavurmaya ve paketlemeye kadar tüm aşamaları kendi bünyesindeki uzmanlar tarafından yürütmektedir.

Orijinal ve otantik gerçek İtalyan kahve aroması özelliklerini ve tadını en iyi temsil eden çekirdekleri sadece 1000 metre üzerinde yetişen alanlardan 3 aşamalı bir programla seçmektedir.

Kahve çekirdeklerinin eşit şekilde kavrulabilmesi için sadece en büyük çekirdekler özenle seçilmektedir. 

Bialetti harmanları, sıcaklık kontrollü ortamlarda en az iki hafta dinlemeye bırakılmaktadır. (Degassing)

Tüm bu süreçler sonucunda, yılların deneyimi ve tecrübesi ile ortaya çıkan ‘’Bialetti Yönetimi’’ İtalyan espressosunun tüm lezzetini saf ve zengin bir deneyimle yaratır.

Venti Gıda Bialetti Türkiye’nin Resmi Distributorudur.